Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Taisyklės Suprantu

GYVIEJI ŠALTINIAI 2025/1 (109)

Prekės kodas: LIO GŠ 109
1,00 €

Aprašymas

„Gyvieji šaltiniai“: pavasaris su drąsa mylėti 2025/1 (109)

 

Šį pavasarį pirmąjį metų numerį „Gyvieji šaltiniai“ pradeda istorine tema – DRĄSA MYLĖTI. Ši tema sutampa ir su Kristaus prisikėlimo minėjimu. Juk kaip Jėzus mus mylėjo ir pasiaukojo už mus, taip ir mes turime būti drąsūs mylėti kitus ir skelbti jiems gelbstinčią Evangelijos tiesą net ir susidurdami su įvairiais sunkumais.

 

Dauguma žinome apie XVI amžiuje M. Liuterio pradėtą istorinę Bažnyčios Reformaciją, kuri mums dovanojo evangelinio tikėjimo didvyrius, Biblijos vertėjus ir drąsius mokytojus, nešusius aukštai iškeltą Dievo žodžio šviesos fakelą. Tuo tarpu radikalūs pokyčiai bažnytinėje struktūroje ir tikinčiųjų gyvenime tapo Antrosios reformacijos pagrindu. Reformacija nesibaigė vien tik M. Liuterio tezėmis. Kitų reformatorių siekiai ir radikalūs reikalavimai sukėlė pokyčių, turėjusių įtakos ne tik Bažnyčiai, bet ir teologijai bei politinei santvarkai.

 

„Antroji reformacija pradėjo formuotis 1520–1530 m. ir tapo žinoma kaip radikalioji reformacija. Šios krypties reformatoriai – Meno Simonas (Olandija), Baltazaras Hubmajeris (Šveicarija) ir kiti – ne tik kvestionavo Bažnyčios autoritetą, bet ir siekė radikalių permainų tikėjimo praktikoje. Jie atsisakė vaikų krikšto, nes tikėjo, kad „tikėjimas būtinas krikšto priėmimui“. Dėl to tik suaugusieji, atsakantys už savo sprendimus, gali priimti tikrą tikėjimą.“, - istoriniais faktais dalinasi straipsnio autorius.

 

Apie kitas įdomias velykines temas daugiau skaitykite mūsų žurnale!

 

„Gyvieji šaltiniai“ laukia jūsų „Gerosios Naujienos centre“ Vilniuje (Pylimo g. 20-10)