Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Taisyklės Suprantu

GYVIEJI ŠALTINIAI 2019/1 (85)

Prekės kodas: LIO GŠ 85
0,60 €
Pristatymo terminas: 1 - 5 dienas

Aprašymas

„Gyvieji šaltiniai“: pavasaris mieste ir bažnyčioje

Šių metų pavasaris užtikrintai žengia drauge su vėjais, kasdien vis labiau atskleisdamas atsinaujinančią gamtą. Naujų kvapų, garsų ir saulės trio primena mums apie greitai mus aplankysiantį žydėjimo grožį, o su juo ir svarbiausią pavasario šventę – Velykas. Su pavasariu jus, brangūs mūsų žurnalo bičiuliai, ir su džiaugsminga mūsų prisikėlusio Viešpaties pergale!

Mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus prisikėlimą šiais metais minime aptardami aktualią bažnyčios ir miesto temą. Tai iš tiesų gali būti svarbu ne tik gyvenantiems miestuose krikščionims, bet ir pasauliečiams, paprastiems miestelėnams, kurie mieste gali atrasti Kristų.

Taigi „Ganytojo žodžio“ rubrikoje pristatome pastoriaus Artūro Rulinsko straipsnį „Dievo žmogus mieste“. Autorius paprastai ir suprantamai parodo, ko iš tiesų turėtume ieškoti mieste: „Ko mieste labiausiai ieško žmonės? Kur uždirbti ir kur išleisti pinigus, kur rasti pramogų, kur susirasti draugų ir naudingų pažinčių. O Dievo žodis mus moko, kad mieste mes turėtume ieškoti Dievo žmonių, su kuriais galėtume pasikalbėti apie tikėjimą ir Dievo žodį, sustiprinti jų ir savo viltį, nugalėti savo silpnybes, rasti tokį žmogų, kuriam galėtume padėti; ieškoti ir rasti tokį žmogų, kuris ir mums galėtų būti parama bei padrąsinimas.“

„Istorijos puslapių“ rubrikoje skaitytojai suras Holger Lahayne straipsnį pavadinimu „Mirtis mieste“.  Iš sudėtingų tamsos laikų iki šiuolaikinio gyvenimo išaugę miestai visgi turi pagrindinę bėdą. „Daugeliui iš mūsų per visą gyvenimą netenka miestų gatvėse pamatyti nė vieno lavono ar bent iš bado mirštančio skarmaliaus. Užtat kasdien sutinkame būrius kitokių vargetų – įkalintuosius savo nuodėmėse (Rom 1, 18–31). Jie vaikštinėja ne tik dvasiškai nusilpę ar pažeisti, bet net visiškai dvasiškai mirę. Mūsų miestai, pagaliau tapę intensyvaus ekonominio ir kultūrinio gyvenimo židiniais, ima virsti dvasinėmis dykynėmis.“, – rašoma straipsnyje.

Rubrikoje „Bažnyčia miestui“ pristatome interviu „Bažnyčia – miesto viltis“ su Klaipėdos „Miesto bažnyčios“ pastoriumi Sauliumi Karosu. „Mes stengiamės neatitrūkti nuo miesto gyvenimo, nuolat kviesti žmones į bažnyčią, bet aš suprantu, kad būtent bažnyčia yra miesto viltis. Būtent čia perkeičiamos širdys: žmogus nuo godumo pereina prie dosnumo, nuo savanaudiškumo – prie pasiaukojimo, nuo gynybos prie atjautos.“

Žurnalo rubrikoje „Kitu kampu“ publikuojame Henriko Žukausko straipsnį „Apie bažnyčią ir sekuliarumą: vieno įstatymo atgarsiai“. Autorius kviečia susimąstyti: „Neprisimenu įvykio, taip sujaudinusio seseris ir brolius Kristuje, kaip įstatymo, draudžiančio smurtą prieš vaikus, išleidimas. Sienos tarp pasaulio, politikos ir tikėjimo, bažnyčios staiga ištirpo. Pasaulis įsiveržė į namus, o tikintieji – į viešąją erdvę.“

Rubrikoje „Dievo namuose“ pristatome interviu su naujos Vilniuje įsikūrusios bažnyčios „180°“ pastoriumi Gediminu Dailyde.  „Kažkas yra pasakęs, kad bažnyčia yra lyg paukštis, kuriam reikalingi du sparnai – tai Evangelijos skelbimas ir tarnavimas žmonėms išreiškiant meilę bei socialinį rūpestį. Todėl Dievo žinia žmones turėtų pasiekti ne tik per pamaldas mūsų bažnyčioje, bet ir evangelizuojant gatvėse, „Alfa“ kursuose, per kiekvieno mūsų kasdienius darbus ir kitokią veiklą, kad žmonės matytų mumyse gyvąjį Kristų.“, – sakoma straipsnyje.

„Miesto renginių“ rubrikoje skaitytojus pasitinka Tado Daujoto straipsnis „Dievą garbinančios muzikos įtaka tautos gyvenime“. Čia autorius rašo: „Aš tikiu, jog Jėzus svajoja, kad krikščionys leistų sujungti jiems Dievo duotą kūrybinį potencialą ir tuomet muzika ir menu Šventoji Dvasia darys didelę įtaką visuomenėje. Juk Dievo Žodis sako, kad nuo vieno kris tūkstantis, o nuo dviejų – dešimt tūkstančių. Tai reiškia, kad tikinčiųjų vienybėje egzistuoja progresija, ir mes drauge galime pasiekti kur kas daugiau nei pavieniui.“. Straipsnyje skaitytojai taip pat kviečiami sudalyvauti Kaune vyksiančiame Prisikėlimo festivalyje.

Rubrikoje „Pasninkas“ kviečiame skaityti straipsnio „Žmogus gyvens ne vien duona“ autorės Zitos Butkutės minčių apie prieš Velykas praktikuojamą pasninką.

Naujame „Gyvųjų šaltinių“ pavasario numeryje skaitytojai turės galimybę perskaityti, ką apie miestus pasakoja Biblija, pamąstyti perskaičius poezijos eiles, ir sužinos, kaip atrasti ramybę su Dievu. Būsime labai dėkingi, jei skaitytojai parašys savo nuomonę apie mūsų žurnalą. Originaliausių laiškų autorių laukia dovanos!

Linkime jums malonaus ir prasmingo skaitymo!

Kviečiame prenumeruoti žurnalą „Gyvieji šaltiniai“ ir gauti jį tiesiai į namus.