„Gyvieji šaltiniai“: vasara virtualioje bažnyčioje?!
Pro vasaros langą žvelgdami į vėjo šiaušiamus sunkius lietaus debesis, negalime atsistebėti Dievo malone žmogui. Kaip Jis – visų klimato pokyčių ir kitų atmosferos reiškinių Valdovas – nepakeliamos kaitros iškamuotiems Lietuvos žmonėms siunčia bent kelių dienų vėsų atokvėpį, kuris pagaliau leidžia imtis įprastos veiklos ir grįžti į normalų gyvenimą. Tai matydami nepaliaujame dėkoti Dievui ir Jį šlovinti, nes suvokiame, jog visi esame priklausomi nuo didžios Jo meilės...
Visa tai vyksta realiame gyvenime, tačiau šią vasarą su mūsų skaitytojais norime pasidalinti kiek neįprasta žurnalo numerio tema – „Bažnyčia ir virtualumas“.
Taigi „Ganytojo žodžio“ rubrikoje straipsnio „Debesis, aliumininiai kūnai ir susilietimas su Dievu“ autorius Henrikas Žukauskas atkreipia mūsų dėmesį į neginčijamą tiesą: „Technologijos padaro gyvenimą greitesnį ir efektyvesnį. Kartu krikščionims tai yra pareiga ir galimybė iš naujo pažvelgti ir pasvarstyti apie tai, kokia įsikūnijimo, kančios ir prisikėlimo reikšmė, ką reiškia, kad bendruomenė yra Kristaus kūnas, ir koks yra tikrasis dvasinis gyvenimas.“
Žurnalo rubrikoje „Verta pamąstyti“ skaitytojai galės perskaityti straipsnį „Kaip Bažnyčia turi vertinti socialinius tinklus“. Vienas iš straipsnio autorių rašo: „Kai technologijų plėtra kenkia žmogiškumui, turime svarią priežastį pasakyti „ne“. Tai nereiškia, kad krikščionys neturėtų naudotis socialiniais tinklais. Tačiau reikia pripažinti, kad socialiniai tinklai, nors dabar lyg ir padeda bažnyčiai susiburti, vis dėl to ateityje tam gali pakenkti.
Rubrikoje „Geroji žinia“ pristatome Arnoldo Matijošiaus straipsnį „Krikščioniškas radijas be sienų“. „Brangus skaitytojau (tikiuosi, ir radijo klausytojau), šiandien mes drauge dėkojame Dievui už ribojančių sienų faktiškai neturintį radijo bangų eterį, už radijo laidoms pasišventusius žmones, už krikščioniškų radijo stočių rėmėjus! Taip pat nuolankiai Kūrėjo akivaizdoje pripažinkime, jog mums dar reikia daug augti bei tobulėti tarnaujant radijuje, kuriant jo turinį, partnerių tinklą ir kitose svarbiose srityse.“, - rašoma straipsnyje.
„Gyvųjų šaltinių“ rubrikoje „Jautrus klausimas“ straipsnio „Šalutinis interneto poveikis: priklausomybė nuo pornografijos“ autorius Irmantas Jakubonis į skaitytoją prabyla itin jautria tema. „Anksčiau ar vėliau interneto naršytojas aptiks tą nokautuojantį derinį, kuris vienu metu jo smegenyse nuspaus kelis seksualinius instinktus valdančius mygtukus. Vėliau šis naujas neuronų tinklas bus toliau sutvirtinamas pakartotinai sugrįžtant prie tų pačių atvaizdų ir masturbuojantis, o tai skatina išsiskirti dopaminą. Sukuriamas savotiškas neuroseksualumas – naujai sukurtas lytinis potraukis, giliai įsišaknijęs slaptuose asmens seksualiniuose polinkiuose.“, - publikuojama straipsnyje.
Rubrikoje „Laikas rinktis“ pristatome straipsnį „Kodėl gi nelankyti virtualios bažnyčios?“. „Atrodytų, jog bažnyčia, įsivaizduojant ją kaip pastatą, daugiau nebereikalinga! Ją pakeitė mūsų išmanieji telefonai. Vienu spustelėjimu tapo prieinami įvairių žymių skelbėjų pamokslai. Negana to, galima įsijungti tą pamokslą, kuris yra aktualiausias dabartiniu gyvenimo etapu, ir nesiklausyti, ką sekmadienio pamaldoms parinks pastorius. O tiems, kurie nori sekmadienio ryte pasijusti visaverčiai tikintieji, daugelis bažnyčių siūlo įsijungti tiesioginę transliaciją. Šast, ir bažnyčia jūsų namuose!“, - pamąstyti ragina straipsnio autorius K. Reedas.
Rubrikoje „Vasaros interviu“ pristatome straipsnį „Nakties tyloje – Dievo raginimas kurti“.
Tai pokalbis su pirmąjį poezijos rinkinį „Akmuo šuliny“ išleidusiu krikščioniu architektu Linu Poniškaičiu. Knygos autorius dalinosi mintimis apie kūrybą, dvasines paieškas bei atradimus, Dievo vedimą ir Jo pamokas žmogaus gyvenime. „Mielas skaitytojau, linkiu palaimingos kelionės neatrastais eilėraščių takais. Jei juose sutiksi Tą, kuris pirmas tave ir mane pamilo, mylinčioj širdy išsvajojo ir ištikimai lydi į Tėvo namus, būsiu laimingas.“, - kreipiasi į skaitytojus poetas. Čia pat, po šio interviu, poezijos gerbėjai turės galimybę pasinerti į L. Poniškaičio eiles, ir jas įvertinus – pašlovinti Dievą.
Šiame žurnalo numeryje skaitytojai taip pat turės galimybę perskaityti apie naują Artūro Rulinsko knygą „Jėzaus namininkai“, sužinoti apie krikščionis ir šiuolaikines technologijas, susipažinti su pačiomis geriausiomis krikščioniškomis programėlėmis (App) išmaniesiems įrenginiams, ir, žinoma, atrasti ramybę su Dievu.
Linkime jums malonios vasaros ir prasmingo skaitymo!
Kviečiame prenumeruoti žurnalą „Gyvieji šaltiniai“ ir gauti jį tiesiai į namus.